تکمیل ظرفیت

زمان تکمیل ظرفیت کنکور سراسری

 

کلیدواژه: تکمیل ظرفیت، زمان ثبت‌نام، کنکور سراسری، نحوه انتخاب رشته.

در سال‌های گذشته بعد از اعلام نتایج کنکور سراسری، ظرفیت دانشگاه‌ها پر نمی‌شد؛ بنابراین بعدها در زمان تکمیل ظرفیت، دفترچه‌ای به نام دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری منتشر می‌شد که دانشگاه‌ها ظرفیت‌های خالی خودشان را در آن اعلام می‌کردند.

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 99

از آنجایی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری مشخص می‌شود که ظرفیت چه رشته‌محل‌هایی تکمیل نشده است؛ اعلام نیاز دانشگاه‌ها برای تکمیل صندلی‌های خالی خود توسط سازمان سنجش و آموزش کشور در سال گذشته، تا اوایل آبان به طول انجامید. افرادی که در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری پذیرفته می‌شوند، جزء ورودی‌های بهمن به حساب می‌آیند. پس از انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور، هر داوطلب می‌تواند یکی از کد رشته ‌محل‌های ارائه شده را انتخاب کند و به همین جهت این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

ظرفیت پذیرش کنکور سراسری 99

 مطابق گفته‌های رئیس سازمان سنجش آموزش کشور، تعیین ظرفیت دانشگاه‌ها به این صورت است که به دانشگاه‌‌ها فرصت داده می‌شود تا به صورت سیستمی میزان ظرفیت مصوب شورای گسترش دانشگاه‌‌ها را وارد  نمایند تا تا دردفترچه به ثبت برسد. جزئیات ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها در کنکور سراسری 99 برای گروه‌های آزمایشی اصلی و شناور به شرح زیر می‌باشد:

 

 

 

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 99

  • ابتدا وارد لینک مورد نظر بشوید: azmoon.iua.ac.ir
  • یک آدرس سایت در این صفحه فعال است که می‌توانید بر روی آن کلیک کرده و یا تا پایان ثانیه شمار 10 ثانیه‌ای صبر کنید تا به صفحه اصلی منتقل شوید.
  • بر روی گزینه “انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی” کلیک کنید.
  • سپس \”کد دسترسی انتخاب رشته” و “کد ملی” خود را وارد کنید.