معرفی رشته تجربی

یکی از رشته های تحصیلی در دبیرستان،رشته علوم تجربی است. برای انتخاب رشته علوم تجربی باید به دروس فیزیک و زیست و ریاضی علاقه داشته باشید. افرادی که در رشته علوم تجربی شرکت می کنند باید حافظه ی قوی داشته باشند. در ادامه با این رشته بیشتر آشنا می شوید.

درست است که داروها مریضی هارا درمان میکند، اما این فقط

دکترها هستند که بیماران را درمان میکنند

                                                       کارل گوستاو یونگ

رشته تجربی چیست؟

پادشاه رشته های کنکور در حال حاضر رشته تجربیه. توی دورانی دکتر شدن هم معنی موفقیت و پول درآوردنه، رشته تجربی تبدیل به سخت ترین رشته تحصیلی شده. برخلاف ریاضی که تنوع رشته اش زیاده تجربی تنوع کمتری داره! اما از اون سمت به دلیل کمتر بودن ظرفیت بازار کار برای اکثر رشته های تجربی مناسبتره… در واقع رقابت برای ورود به دانشگاه رشته تجربی خیلی سخت و رقابت برای ورود به بازار کار آسونتره! همه رشته هایی که به زیست شناسی و شیمی ربط دارن و یا به بدن انسان برای رشته تجربی هستند از پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی گرفته تا فیزیوتراپی و کاردرمانی و بینایی سنجی…. علوم آزمایشگاهی هم هست که باز ورودش به بازار کار از بقیه رشته های تجربی سختتر هست. اگه به زیست شناسی و تشریح بدن انسان و شیمی و آزمایشگاه علاقه دارید یا آدمی هستید که نجات جون آدما و شب زنده داری براتون ارزشه، رشته تجربی بهترین انتخاب برای شماست.

کنکور تجربی: ماموریت غیرممکن!!!!!

ببینید ممکنه از دور، نمای رشته ی تجربی خیلی قشنگ باشه اما در کل شما با سختی های زیادی مواجه هستید. اولینشم خود کنکوره!!!! برای موفقیت توی کنکور بهتره از سال یازدهم درس بخونید و به مطالعه عادت کنید چون باید روزی 9 الی 11 ساعت مداوم مطالعه کنید. برخلاف تصور بعضی ها، درسی مثل زیست شناسی اصلا حفظی نیست! به شدت درس تحلیلیه! باید حداقل 4 الی 5 هزار تست برای تسلط به این درس بزنید. قبولی در کنکور تجربی، به استقامت، عزت نفس و مصمم بودن نیاز داره. حتی توی دانشگاه هم، شما باید در رشته های تاپ، مطالعه زیادی داشته باشید. بنابراین اسب خودتون و خوب زین کنید و آماده یه مسیر سخت ولی بسیار شیرین بشید که در انتها بیشترین رضایت رو از زندگی شخصی براتون به ارمغان میاره! البته به شرطی که سختی ها رو تحمل کنید.

رشته تجربی: همه جا، جاشه!!!!!

خب!!! توی رشته تجربی مهاجرت شغلی به نسبت راحته. هر کشوری به پزشک نیاز داره و اگه شما پزشک خوبی باشید همه جا خواهان دارید. بهتون پیشنهاد میدم توی مدت تحصیلتون، حداقل دو زبان یاد بگیرید یکی انگلیسی و یکی هم زبان کشور مقصد مورد علاقه تون. زبان های آلمانی، فرانسه، عربی و اسپانیایی، توی اولویت کارهای ما قرار دارند.

کارنامه قبولی های رشته تجربی 1400