نحوه برگزاری کنکور 1400

نحوه‌ی برگزاری کنکور سراسری 1400

در کنکور1400 بر خلاف سال‌های گذشته برای کلیه داوطلبان نظام قدیم و جدید یک منبع سوال در نظر گرفته شده است. از این منابع می توان به کتاب های پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم نظام جدید اشاره کرد.

با توجه به تغییراتی که در نظام آموزشی به وجود آمده، سازمان سنجش اعلام کرد که نحوه‌ی آزمون برای داوطلبان نظام قدیم همانند داوطلبان نظام جدید بر اساس منابع نظام جدید است.

سازمان سنجش آموزش کشور با توجه به تاثیر معدل در کنکور سراسری 1400 در مورد نحوه برگزاری کنکور سراسری 1400 اعلام کرد که در این کنکور بر خلاف سال گذشته یک نوع سوال برای داوطلبان متقاضی نظام جدید و نظام قدیم طراحی می شود و آن هم بر اساس منابع نظام جدید است.

شرایط شرکت در کنکور1400 

دارا بودن مدرک دیپلم 4 ساله نظام قدیم یا مدرک کاردانی و یا مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی از مهم ترین شرایط ثبت نام در کنکور سراسری برای داوطلبان نظام قدیم است؛ همچنین از مهم ترین شرایط ثبت نام داوطلبان نظام جدید دارا بودن مدرک پایه دوازدهم است.

داوطلبانی که دیپلم خود را از سال 84 به بعد دریافت کردند، شامل 25 درصد تاثیر مثبت سوابق تحصیلی دیپلم می باشند و آن دسته از داوطلبانی که مدرک پیش دانشگاهی خود را از 91 تا 97 دریافت کردند شامل 5 درصد تاثیر مثبت معدل دوره پیش دانشگاهی می باشند.

داوطلبانی که در پایه دوازدهم مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند داوطلبان نظام جدید می باشند که میزان تاثیر معدل برای آن ها به اندازه ی 30 درصد می باشد.

امکان برگزاری کنکور سراسری به صورت مجازی

رئیس تحقیقات و فناوری آموزش‌های الکترونیکی وزارت علوم اشاره‌ای به امکان برگزاری کنکور سراسری به صورت مجازی نمودند.

تاریخ برگزاری کنکور 1400

کنکور 5 گروه آزمایشی تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زبان همانند سال‌های گذشته، از روز 4شنبه 9 تیر تا شنبه 12 تیرماه برگزار می شود.