شروع طوفانی برای کنکور1400

 

 دغدغه های فکری این روزهای داوطلبان کنکوری این است که از چه زمانی برای کنکور1400 شروع کنیم؟برای کسب رتبه برتر در کنکور1400 چه کارهای را باید انجام دهیم؟ازچه منابعی بایداستفاده کنیم؟ از چه کسانی کمک بگیریم  و…

ما در این مقاله قدم های لازم برای یک شروع حرفه ای را به شما آموزش داده ایم! ما همراه باشید و با یک نگاه آگاهانه شروع کنید.

از کی برای کنکور 1400شروع کنیم؟

رقابت سنگین در کنکور سراسری  موجب کرده است که دانش آموزان از پایه دهم شروع به تمرین وتست زنی کنند ؛و ما هم بر این اصل معتقدیم که دانش آموزان باید از همان سال دهم به گونه ای مطالعه داشته باشند که آن پایه را بصورت کامل جمع بندی کنند تا در سال تحصیلی بعدی بتوانند زمان بیشتری را  به مباحث آن پایه اختصاص دهند.

اما دانش آموزان پایه یازدهم! در تابستان بر روی ضعف های خود متمرکز شوید و مباحث دو پایه را مطالعه کنید؛ که آن مباحث میتواند بصورت زیر انتخاب شود:

∗ پایه دهم+یازدهم

∗ پایه دوازدهم+یازدهم

سعی کنید هر شب زمان های ثابت و کوتاهی را برای درس ادبیات و زبان اختصاص دهید و این دو درس را بصورت کامل و جامع جمع بندی کنید.

نگران فراموش کردن مباحث نباشید زیرا که برنامه ریزی ما به گونه ای است که هر مبحث را 4 دور مطالعه و جمع بندی می کنید.

چند اقدام مهم برای یک شروع فوق العاده

1.ذهنتان را مدیریت کنید

اولین نکته ای که باعث شروع یک مسیر می شودآن فکر و ذهن شماست؛ قدرت ذهن است که با حس موفقیت و شادکامی باعث می شود تلاشتان را بیشتر کنید یا با افکار منفی دچار استرس یا تذلذل در مسیر هدفتان شوید!

به هدفتان فکر کنید و نسبت به هدفی که دارید تلاش کنید. شما برای رسیدن به هدفتان باید تغییراتی را در زندگی خود دهید، از کارهای غیر مهم و غیر فوری بپرهیزید و خود را برای هدفتان بسازید.

 2.منابع اصلی کنکور را شناسایی کنید

توجه داشته باشید که شما باید از کتاب های استفاده کنید که سال چاپ آن با سال تحصیلی شما یکی باشد.

سال چاپ کتاب های پایه دهم: 97-98

سال چاپ کتاب های پایه یازدهم: 98-99

سال چاپ کتاب های پایه دوازدهم: 99-1400

3.متناسب با سطحی که دارید بهترین منابع تست کنکور را تهیه کنید

یکی از مهم ترین مرحله یادگیری تمرین با تست است که شما باید  بعد از مطالعه، علم خود را با تست زدن بررسی کنید . بهترین منبع تست ،منبعی است که هر سه سطح تست (ساده، متوسط و سخت) را دارا باشد تا بتوانید متناسب با گام های خود از آن تست ها بهره ببرید (تست آموزشی، تثبیتی،تسلطی و ارزیابی).

4.در بهترین آزمون آزمایشی ثبت نام کنید

موسسات مختلفی در کشور وجود دارد که آزمون شبیه ساز کنکوری را برگزار می کنند که هریک  از آن ها ویژگی خاص خود را دارد و شما می توانید متناسب با معیارهای خود یکی از آنها را برگزینید.

شما با شرکت در یک آزمون آزمایشی هم روند مطالعاتی خود را بررسی می کنید و هم علم خود را با رقبای خود در سراسر کشور مورد ارزیابی و سنجش قرار می دهید.

   (لطفا لینک مقاله بهترین آزمون آزمایشی کنکور کدام است را در این قسمت بگذارید)

5.گام های اصلی یک مطالعه خوب را بیاموزید

گام های یک مطالعه خوب و قوی  شامل:

گام اول مطالعه دقیق کتاب، جزوه و یا درسنامه است. که این گام همان مطالعه و تدریس درس روز محسوب می شود .

گام دوم حل تمرینات آخر فصل و مثال های حل شده کتاب درسی و تمرینات نکته دار جزوه می باشد. و تاکید ما بر این است که حتما حداقل یک بار هم که شده تمام تمرینات کتاب را حل کنید.

گام سوم حل تست های آموزشی(حداقل15تست) و تحلیل و خلاصه نویسی نکات آن مبحث است. در این گام زمان و و پاسخ صحیح دادن مد نظر نیست و هدف آن بررسی روند مطالعه است.

گام چهارم حل تست تثبیتی یا تست تسلطی است که این گام دوتاسه روز بعد از اولین روز مطالعه می باشد .

گام پنجم  مرور مباحث با تست تسلطی است، که این گام سبب می شود که شما بخشی از یک مبحث را که فراموش کردید را به خوبی تشخیص دهید و فقط آن قسمت را که ضعف دارید را دوباره مرور کنید.

6.از بهترین شیوه مطالعه استفاده کنید

علاوه بر گام های اصلی مطالعه که باید در همه دروس رعایت شود ، هر درس دارای شیوه مطالعه ویژه ای برای خود است که سبب می شود آن درس را با کیفیت تر و بهتر یاد بگیرید.

گروه آموزشی راه اندیشان عصر یادگاری،مقاله هایی در حوزه  بهترین شیوه مطالعه هر درس را برای شما مهیا کرده است که می توانید برای مطالعه بیشتر به آن رجوع کنید.

(بعدا لینک شود به کارشناسی های دروس و شیوه مطالعه ها)

 7.حتما برنامه دقیقی داشته باشید

یک ویژگی مشترک نفرات برتر کنکور ؛ داشتن برنامه شخصی و پیوسته  است.

* برنامه شما باید یک برنامه واقع بینانه باشد تا بتوانید نسبت به برنامه متعهد باشید و همه آن را اجرا کنید چرا که غیر واقعی بودن برنامه سبب می شود شما نتوانید همه برنامه را اجرا کنید و به این امر سبب دل سردی و غیر متعهد بودن به برنامه می شود.

برای دروسی که در آن ضعف دارید و یادگیری آن برای شما دشوار است تایم مطالعه ثابت بیشتری  را در نظر بگیرید.

* بر اساس تجربه های قبلی خود و شناختی که از خود دارید زمانی را برای جبران عقب مانده ها،ورزش و…در نظر بگیرید.

*الویت اصلی زندگیتان را رسیدن به رشته مورد علاقه در دانشگاه های برتر در نظربگیرید و سعی کنید بیشترین زمان را برای مطالعه و مرور مباحث درسی خود در نظر بگیرید.

* برنامه متعادلی داشته باشید و آن را به گونه ای بچینید که از ابتدا خسته نشوید زیرا که شما باید انرژی خود را تا کنکور نگهدارید.

*بعد از هر 90دقیقه مطالعه ،15 -20دقیقه زمان استراحت برای خود لحاظ کنید.

*ساعات شروع و پایان درس خواندن را حتما مشخص کنید.

*به ساعت زیستی خود توجه کنید. (لینک شود به مقاله خواب یک کنکوری موفق چگونه است؟)

بهتر است  برای داشتن برنامه دقیق واصولی از مشاور خبره کمک بگیرید و مسیرتان را با اطمینان بیشتری سپری کنید.

نحوه طراحی سوالات کنکور1400

طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش کنکور99 ،آخرین کنکوری است که سوالات آن به دو شیوه نظام قدیم و جدید  برگزار می شود.

و این مسئله برای متقاضیان که با کتاب های نظام قدیم فارغ التحصیل شده اند و داوطلب شرکت در کنکور1400هستند بسیار نگران کننده است .

*در حال حاضر اطلاعیه ای مبنی بر نحوه تاثیر سوابق کنکور در سال1400منتشر نشده است ، با ما همراه باشید و از آخرین اخبار آگاه شوید.

دوستان خوبم برای رسیدن به هدفتان باید از تک تک فرصت ها بهترین  استفاده راببرید.

سعی کنید در تابستان کم کاری های گذشته را جبران کنید و مباحث پایه  دروس اختصاصی  را جمع بندی کنید.

مهم ترین عاملی که سبب رشد شما می شود داشتن یک برنامه منظم و حرفه ای است، تا با کمک آن بتوانید ضعف های خود را بر طرف کرده  و به هر درس متناسب با ارزشی که دارد زمان بگذارید.