در فرصت باقی مانده تا کنکور چیکار کنیم؟

تو این فرصت باقی مونده چیکار کنم؟

الان یه جایی از زمانیم که برای هر کدوم از شما با هر سطح درسی و آمادگی  یک حس خستگی و کلافگی و حس نتونستن، عقب موندن  و دست کشیدن  به وجود بیاد

و ممکنه مدام از خودتون بپرسین یعنی من قبول میشم؟

ممکنه نگران حجم از مطالبی باشی که هنوز نخوندی و با خودت فکر کنی آیا یه راهی برای جبرانش هست؟ شاید از خودت بپرسی تو این فرصت باقیمونده بهترین راه چیه؟

اگر به هر دلیلی تا الان خوب شروع نکردی مهم نیست، مهم اینه از آخرین فرصت باقی موندت بهترین استفادرو کنی.

درسته زمان زیادی گذشته اما از الان به بعد دو تا انتخاب داری:

1.  غصه بخوری و کاری نکنی و فقط آه و ناله کنی.

2.  یه برنامه منسجم برای خودت آماده کنی و برای رسیدن به هدفت تلاشتو بیشتر کنی.

بچه های عزیز شما برای موفق شدن تو کنکور فقط باید یه عزم جدی کنین و به خودتون ایمان داشته باشین . باور کنید که هنوز هم وقت دارین و اگه از تک تک این لحظه ها استفاده کنین و با یه برنامه منظم پیش برین موفقیت شما حتمی خواهد بود.

فقط باید به خودتون اعتماد کنین و به هدفی که دارین فکر کنین و برای علاقه خودتون بجنگید و از نهایت توان خودتون استفاده کنین ازتون میخام تو این مدت یه طوری تلاش کنین که فقط شرمنده خودتون نباشین. مهم نیس دیر شده ، مهم اینه شروع کنید. دیر شروع کردن نباید انگیزه شمارو از بین ببره .  به این فکر نکنید الان بقیه چقدر خوندن چقدر تست زدن!!

تنها رقیب شما خود شما هستین.. فقط سعی کنین از دیروز خودتون از هفته قبل خودتون قویتر بشین .. ساعت مطالعتون بره بالا، تعداد تست هاتون بیشتر شه ، درصداتون افزایش پیدا کته، اونوقته که میتونین اوضاع رو به نفع خودتون تغییر  بدین.

درسته حجم مطالب زیاده اما اگه هوشمندانه عمل کنی می تونی از پس کنکور بربیای. تا به حال کسی نبوده که طبق برنامه منظم پیش بره و نتیجه نگیره..

پس بزار یه واقعیتی رو بهتون بگم اگه از همین الان شروع کنی درسته نمیتونی تمامی مباحث کنکورو مورد مطالعه قرار بدی ولی با  چنتا تکنیک که میخوام بهتون بگم میتونید از این فرصت طلایی بیشترین استفادرو کنید:

1.  از هر درسی مباحث مهم و پُرتست رو بیشتر مورد مطالعه قرار بدین و روشون تمرکز کنین. یادتون باشه برای قبولی کافیه همه درسارو به یک رنج نرمال برسونید تا به راحتی به هدفتون برسین.

2.  از اهمیت دوره و مرور کردن تو یه برنامه ریزیتون غافل نشین.. یعنی حتما یه تایم های خاصی رو فقط صرف دوره کنین تازه اونوقته که متوجه میشین چقد قبول شدن تویه کنکور راحت بوده هر چی به مرور های بیشتر برسید تو ذهنتون بیشتر مطالب حک میشن.

3.  برنامه مطالعاتی شما شامل چند قسمت میشه مطالعه دروس عمومی ترجیحا دو بازه مطالعه دروس اختصاصی ترجیحا سه بازه و یک بازه تایم جبرانی داشته باشید و صد البته مرور و تست زدن تو برنامه گنجانده بشه.

4.  تایم خواب تون رو حتما منظم کنید.

5.  استفاده از از گوشی و تلوزیون و کامپیوتر رو کاملا محدود کنید به هیچ عنوان تایم استراحتتونو با این ابزار استفاده نکنید. و مراودات با دوستان و اعضای فامیل رو در این ایام ازش صرفنظر کنید.

6.  برنامتون باید حتما دقیق باشه که هروز در هر بازه چه مبحثی رو قراره مطالعه کنید و به اتمام برسونید .

7.  پیشنهادم به شما اینه هر از چند گاهی عملکرد خودتونو بسنجید و اگه از خودتون راضی بودید به خودتون یه پاداش کوچیک بدید!!

به یاد داشته باشین با برداشتن قدم های کوچیک اما متوالیه که میتونی دنیای خودتو تغییر بدی.

پس همین الان از نو شروع کن …امروز…. اینجا….این لحظه….این ثانیه.

 

مقالات مشاوره ای

از بین بردن اضطراب امتحانپیک سنجشکنکورکنکور 98موفقیت

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.